З 5 по 9 грудня 2016 року в Україні проходить Всеукраїнський тиждень права. Заходи проводиться щороку у тиждень, що включає 10 грудня – День прав людини. Адже саме цього дня у 1948 році Генеральною Асамблеєю Організації Об’єднаних Націй прийнято Загальну декларацію прав людини.
Проведення тижня має на меті надання правової освіти дітям, формування у них правової свідомості та культури, а також поінформованість учнів щодо їхніх конституційних прав та обов'язків, можливостей їх реалізації та захисту.
Відповідно до пл
... Читати далі »
1 грудня весь світ відзначає Всесвітній день боротьби зі СНІДом. Цей день було започатковано Всесвітньою організацією охорони здоров’я в 1988 році, після того, як на зустрічі міністрів охорони здоров’я всіх країн прозвучав заклик до соціальної терпимості і розширення обміну інформацією про ВІЧ\СНІД. Цього дня в багатьох країнах світу з метою привернути увагу до проблеми поширення вірусу імунодефіциту людини проводяться численні суспільні акції та благодійні концерти.
Першу смерть від ВІЛ/СНІДу в Україні було зареєстровано того ж 1988 року, а вже в
... Читати далі »
Найжорстокішим злочином комуністичного режиму проти українського народу був голодомор 1932—1933 рр. Ця спланована проти українського селянства акція мала ліквідувати основу української нації і національного відродження, зруйнувати незалежні господарства, унеможливити протистояння радянській владі.
Голод, що поширювався протягом 1932 р., набув найстрашнішої сили на поч. 1933 р. За підрахунками дослідників, в Україні щодня помирало голодною смертю 25 тис. осіб, щогодини — 1 тис, щохвилини — 17.
Від голоду в Україні, відомого як Голодомор... Читати далі »
29-30 вересня увесь світ вшановують жертв злочину, що забрав понад 100 тисяч життів.
29 вересня 1941 року в окупованому нацистами Києві в Бабиному Яру почались масові розстріли мирного населення міста - за два дні було вбито 33 771 тисячі євреїв. До 1943 року Бабин Яр став місцем розстрілу до 200 000 чоловік.
Цього тижня розпочалися пам'ятні заходи. Осторонь не залишилася бібліотека Славутицької ЗОШ №4, підготував тематичну виставку-реквієм «Бабин Яр: пам’ять на тлі історії» до 75-х роковин трагедії українського народу.
Пам&
... Читати далі »
Вже 15 років 22 вересня українці відзначають День партизанської слави для вшанування подвигу партизанів та підпільників у період Великої Вітчизняної Війни.
Свято встановлено в Україні на підтримку ініціативи ветеранів війни, увічнення їх пам’яті…
День партизанської слави відзначається як данина всенародної поваги до тих, хто в суворий воєнний час боровся з фашистами в глибокому тилу ворога, не шкодуючи ні сил, ні самого життя.
Ми, в свою чергу, приєднуємось висловити всенародну повагу до всіх захисників Батьківщини, які в роки Другої світо
... Читати далі »
В Україні 8-9 травня відзначався День пам'яті та примирення, присвячений жертвам Другої світової війни 1939-1945 років.
Дата приурочена до річниці капітуляції нацистської Німеччини 8 травня 1945 року. Саме цю подію прийнято розглядати як символ перемоги над нацизмом.
Слід зазначити, що для України це відносно нове свято. Верховна Рада України встановила 8 травня Днем пам'яті і примирення на честь всіх жертв Другої світової війни Указом Президента України Петра Порошенка 24 березня 2015 року.
При ц
... Читати далі »
У 2016 році виповнюється 160 років від дня народження та 100 років від дня смерті величного українського письменника, поета, публіциста, перекладача, вченого, громадського і політичного діяча Івана Яковича Франка.
За рекомендаціями міського методичного центру в бібліотеці загальноосвітньої школи № 4 організована книжкова експозиція «Великий майстер українського слова». Ця експозиція дає учням загальну характеристику життя і творчості І.Франка, знайомить з творами, які
... Читати далі »
Кожен рік 11 квітня люди світу відзначають Міжнародний день визволення в'язнів фашистських концтаборів.
11 квітня 1945 в'язні Бухенвальду підняли інтернаціональне повстання проти гітлерівців, і вийшли на волю.
Всього на території Німеччини та окупованих нею країн діяло більше 14 тисяч концтаборів.
За роки другої світової війни через табори смерті пройшли 18 мільйонів чоловік, з них 5 мільйонів - громадяни Радянського Союзу
... Читати далі »
В історії залишаються імена, які з гордістю вимовляє, пам’ятає і шанує все людство. До них належить ім’я великого українського поета – Тараса Григоровича Шевченка. 9 березня – день народження Тараса Григоровича Шевченка (1814-1861), видатного українського поета, художника, мислителя, чия літературна спадщина вважається основою української літератури й сучасної української мови.
У бібліотеці Славутицької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 4 пропонується виставка, присвячена Шевченківським дням, ... Читати далі »
Кожного року 21 лютого увесь світ відзначає Міжнародний день рідної мови. Це свято досить молоде. Воно було запроваджено у листопаді 1999 року згідно тридцятої сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО з метою захисту мовної й культурної багатоманітності.
А починаючи з 21 лютого 2000 року, цей день відзначаємо і ми, українці.
Рідна мова – це мова, що першою засвоюється дитиною і залишається зрозумілою на все життя. Рідною прийнято вважати мову нації, мову предків, яка пов’язує людину з її народом, з попередніми поколіннями, їхнім д
... Читати далі »